0
Dodaj do nich produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Biała szałwia - rytuał oczyszczania i okadzania

2023-09-30
Biała szałwia - rytuał oczyszczania i okadzania

Nie czujesz się najlepiej? Dokucza Ci choroba, a może zmęczenie? Chcesz poprawić nastrój oraz rozbić skupiska negatywnej energii w domu lub biurze? Wypróbuj rytuał oczyszczania białą szałwią. Ten pradawny sposób na przywrócenie harmonii może zdziałać cuda w dzisiejszych czasach, pełnych stresów i niepokoju.

Okadzanie może wydawać się niezwykle egzotyczne, ale tak naprawdę znane jest w bardzo wielu praktykach duchownych. Stosowane jest także w Chrześcijaństwie i wielu z nas na pewno pamięta je z niedzielnych mszy. W liturgii kościoła można zaobserwować okadzanie kadzidłem ołtarza, księgi ewangelii, obrazów, a także wspólnoty wiernych. Okadzanie znane jest już z czasów rdzennych plemion w Ameryce. Same kadzidła stosuje się w buddyzmie, hinduizmie, islamie, judaizmie, taoizmie i innych. Czy można i warto stosować je w rytuale okadzania w domu? Zdecydowanie! Jak mawiają niektórzy, właściwości magiczne białej szałwii mogą nas przekonać do przeprowadzania takiego zabiegu, który poprawia nasz nastrój i zdrowie. Sprawdźmy na czym polega okadzanie białą szałwią i jak je wykonywać.

Biała szałwia - kiedy i dlaczego?

Zanim przyjrzymy się bliżej temu jakie właściwości ma biała szałwia, zastanówmy się dlaczego przeprowadza się rytuał okadzania we współczesnych czasach? Warto zaznaczyć, że okadzanie ma na celu oczyszczenie mieszkania, powietrza i przedmiotów. Chodzi o to, aby pozbyć się niekorzystnej energii oraz uniknąć przyszłych niemiłych sytuacji. Specjalne właściwości oczyszczające białej szałwii świetnie pomagają w tym, by przywrócić odpowiednią atmosferę mieszkania, a nawet miejsca pracy.

Kiedy warto przeprowadzić okadzanie? Poleca się je po wprowadzeniu w nowe miejsce, dzięki czemu możemy wyeliminować negatywną energię poprzednich lokatorów oraz ich problemów i zmartwień. Przyda się także, aby uwolnić się od niesprzyjających okoliczności życiowych. Warto przeprowadzić okadzanie po kłótni, która odbyła się w domu, po chorobie, w trakcie dużego stresu lub po wizycie kogoś z emanującą złą energią.

Jak okadzać? Poleca się wybrać do tego odpowiednie kadzidło, np. wspomnianą już wcześniej białą szałwię. Po jego zapaleniu czekamy kilka sekund i zdmuchujemy ogień dla utrzymania jedynie żaru, z którego wydobywać się będzie dużo dymu. Okadzamy pomieszczenie, przechodząc się z kadzidłem po wszystkich zakamarkach, a po całym rytuale wietrzymy mieszkanie, aby niekorzystna energia wydostała się poza nasz dom. Jeśli zależy nam na oczyszczeniu aury swojej lub kogoś bliskiego, to wtedy okadzamy taką osobę od stóp do głowy, pamiętając by nie pominąć boków oraz tyłu ciała.

Rdzenni Amerykanie dmuchali w kadzidło do podtrzymywania żaru, a dziś możemy opcjonalnie użyć do tego wachlarza. W całym rytuale warto także zastosować sól, która pochłania negatywne energie w trakcie procesu. Jeśli rytuał przeprowadzamy w pokoju, to umieśćmy szczyptę soli pośrodku pomieszczenia oraz przy drzwiach. Gdy okadzaliśmy osobę, polećmy jej kąpiel z dodatkiem soli.

Podczas okadzania ważne są nasze intencje oraz odpowiedni stan umysłu. Warto odpowiednio się do tego nastroić oraz skupić.

biała szałwia - rytuał oczyszczania

Biała szałwia. Rytuał oczyszczania dla każdego

Dużą zaletą oczyszczania białą szałwią jest to, że nie trzeba mieć do tego specjalnych umiejętności ani wiedzy. Gotowe pęczki białej szałwii po podpaleniu odpowiednio się żarzą, a także łatwo gaszą (jeden pęczek wystarczy na wiele więcej niż jedna sesja). Nie ma też ryzyka, że nieumiejętnie przeprowadzimy ten proces i zmienimy efekt rytuału. Jest to naprawdę proste, skuteczne oraz niekłopotliwe, nawet dla laika, a może pomóc w przywróceniu spokoju i harmonii.

Co ciekawe, okadzanie generuje jony ujemne, które pomagają w walce z kurzem oraz mogą pomóc zneutralizować bakterie w otoczeniu. Taki proces odstrasza także owady. Pamiętajmy jednak, że okadzanie może być źródłem dyskomfortu dla astmatyka i należy to skonsultować wcześniej z lekarzem.

Biała szałwia - właściwości magiczne

Do okadzania można stosować różne rośliny, jednak to właśnie szałwia jest w tym wypadku najpopularniejsza. Już od dawna biała szałwia jest uważana za świętą. Takie wierzenia kultywowali rdzenni Amerykanie. Stosowana w rytuałach uwalniała od złych mocy oraz przyciągała pomyślność. Wierzono nawet, że sprzyja długowieczności, o czym możemy przeczytać m.in. w greckiej mitologii. Właściwości magiczne białej szałwii głosili także Indianie, którzy uważali, że biała szałwia noszona przy sobie dodaje mocy i pomaga lepiej dotrzeć do duchowej wiedzy.

Czy poza okadzaniem białą szałwią mamy inne przesłanki na korzystne działanie tej rośliny? Warto dodać, że z nektaru białej szałwii wytwarza się także miód, który określa się naturalnym antybiotykiem. Pomaga on w odczulaniu, w problemach z układem pokarmowym i oddechowym, a do tego jest środkiem bakteriobójczym. Pomoże w przeziębieniu, chorobie zatok, a także złagodzi niepokój. Co ciekawe, szałwię stosuje się także w medycynie naturalnej do odkażania ran, a także z powodu jej właściwości przeciwzapalnych, przeciwskurczowych i poprawiających krążenie.

Biała szałwia ponadto ciekawie pachnie. Jak najlepiej przekonać się o tym, co daje okadzanie? Wystarczy spróbować samemu!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Tylko online

Kadzidło naturalne Biała szałwia - Sinuata Purpurowa

Kadzidło naturalne Biała szałwia - Sinuata Purpurowa

Cena regularna: 39,00 zł brutto29,00 zł brutto
Kadzidło naturalne Biała szałwia - Eukaliptus

Kadzidło naturalne Biała szałwia - Eukaliptus

Cena regularna: 39,00 zł brutto29,00 zł brutto
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 285 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Szybka realizacja, kupione ubrania super
2024-04-30
5 na 5
pixel