Literatura

Literatura ezoteryczna – wiedza tajemna na wyciągnięcie ręki.

Ezoteryka, czyli dziedzina zajmująca się kwestiami, które odrzuciła nauka to zagadnienie, o którym ostatnio jest bardzo głośno. Jednym z głównych powodów bez wątpienia jest fakt, że ezoteryka często pozwala na odnalezienie sensu w swoim życiu oraz radzenie sobie z wieloma przeciwnościami. Ezoteryka często mylnie utożsamiana jest jedynie z magią oraz rytuałami. Do jej dziedzin tymczasem zaliczyć można wiele zagadnień, z którymi spotykamy się na co dzień. Posiadanie wiedzy ezoterycznej pozwala spojrzeć na świat i wiele problemów, z którymi się borykamy z nowej, bardziej uduchowionej perspektywy. Warto pamiętać, że wyróżnić można wiele dziedzin ezoteryki, do najpopularniejszych należą: astrologia, numerologia, właściwości kamieni, czakry, afirmacje, rytuały i zaklęcia oraz talizmany ochronne. Chcąc zagłębić się w tej tajemnej wiedzy, warto sięgnąć po literaturę ezoteryczną.

Rozwój duchowy – jak w prosty sposób zmienić swoje życie?

Ezoteryka to wiele dziedzin, z którymi – często nawet nieświadomie – mamy styczność na co dzień. Najprostszy sposób, aby je zgłębić to sięgnięcie po literaturę ezoteryczną. Szeroki wybór dostępnych pozycji pozwala na zapoznanie się z takimi dziedzinami jak wpływ kamieni, znaczenie i symbolika talizmanów, aromaterapia, czakry oraz techniki oddechowe i medytacja. Ta ostatnia często nierozerwalnie związana jest z jogą, czyli jedną z sześciu ortodoksyjnych systemów filozofii indyjskiej, zajmującej się wszelkimi związkami pomiędzy ciałem i umysłem. Dzięki technikom oddechowym i medytacji, można wyeliminować stres i napięcie spowodowane codziennymi problemami. Podobne działanie ma aromaterapia. Poznanie mocy naturalnych olejków eterycznych może mieć bardzo duży wpływ na nasze życie. Rozwój duchowy, to również praca z czakrami, które nierozerwalnie związane są z ezoteryką. Literatura poświęcona temu tematowi nie tylko przybliży czym są czakry ale również wytłumaczy ich wpływ na relacje międzyludzkie, pracę, zdrowie i samopoczucie. Literatura ezoteryczna to doskonały sposób na zagłębienie wielu dziedzin mających wpływ na nasze codzienne życie. Dzięki książkom poświęconym nurtującym nas zagadnieniom, można wprowadzić w swoje życie ład, porządek i spełnienie w wielu sferach życia. Po jaką pozycję zatem sięgnąć?

Ezoteryka dla początkujących.

Sięgając po literaturę ezoteryczną warto zwrócić uwagę nie tylko na jej tematykę ale również język, jakim dana książka została napisana. Stawiając pierwsze kroki w „wiedzy dostępnej tylko dla wtajemniczonych” warto sięgnąć po pozycje przeznaczone dla osób początkujących. Cytując Terry’ego Pratchett’a: musisz nauczyć się chodzić, zanim zaczniesz biegać. Warto pamiętać, że interesując się duchowością i mistycyzmem, nie trzeba dyskryminować religii oraz nauki. Ezoteryka to wiedza, którą może zgłębić każdy, a produkty z nią związane mogą stać się częścią naszej codzienności.

Kategorie

Cena

Pokaż / ukryj kategorie

Cena

Kategorie

- Koszyk
- Moje konto
- Regulamin
LOKAAH TREE BANAŚ SPÓŁKA JAWNA
TRAKT ŚW. WOJCIECHA 395, 80-007 GDAŃSK
KRS: 0000736666
NIP: 5833309913
REGON: 380552676
+48 513-502-028 (pn.-pt. 07:00-15:00)
[email protected]
Projekt i wykonanie
Projektowanie grafiki