Kolczyki orientalne

Kategorie

Cena

Pokaż / ukryj kategorie

Cena

Kategorie

12,00 
25,90 
25,90 
18,00 
18,00 
18,00 

Kolczyki orientalne i nie tylko

Czy wiesz, że pierwsze ślady noszenia kolczyków szacuje się na ok. 3000 lat przed naszą erą? Ślady po pra-biżuterii zostały odkryte przez archeologów na ciele człowieka zachowanego w zmarzlinie Alp. Odkryto również zalążek ich popularności w starożytnych zdobyczach archeologicznych. Sposobem, w jaki już w czasach starożytnych wykorzystywano kolczyk, był piercing. Dla wielu plemion stanowił wówczas talizman i symbol ich kultury.

Kolczyki w czasach antycznego Egiptu

W czasach antycznego Egiptu tego typu ozdobami mogli szczycić się jedynie wodzowie. Zanim kolczyki z piórkiem czy inne zostały rozpowszechnione pośród reszty społeczeństwa, nosili je faraonowie. Dostępne były tylko dla elity. W tamtych czasach popularnością cieszyły się kolczyki etniczne ze złota, zdobione np. muszelkami czy kamieniami, takimi jak jaspis czy lapis lazuli. Wówczas kolczyków nie nosiło się ich tylko ze względów estetycznych. Największą wartością, jaką miały kolczyki etniczne stała się moc odstraszania demonów. Dawały również szansę zaprezentowania statusu społecznego i bogactwa.

Zniknięcie i powrót kolczyków do łask

Tego typu biżuteria cieszyła się popularnością do czasu średniowiecza. Wtedy kolczyki etniczne zostały modowo wyparte przez pierścionki, broszki i naszyjniki. W późnym okresie tej epoki kościół zakazał przebijania uszu, przez co popadły w niełaskę, a noszenie kolczyków kojarzyło się głównie z bandytami i złodziejami. Gdy w dobie renesansu krótkie włosy i upięcia wróciły do łask, modną ozdobą ponownie został kolczyk. Piercing i przebijanie uszu kolejny raz stały się popularnymi zabiegami. Panie nosiły je zarówno do eleganckich sukien, jak i codziennych stylizacji. Popularnością cieszyły się również stylowe kolczyki z piórkiem. Moda nie dotyczyła tylko kobiet, mężczyźni również docenili urokliwość tej biżuterii; szczególnie popularne stały się podczas wielkich zamorskich podróży, noszone przez bogatych korsarzy, wybierających najczęściej ozdoby ze złota.

Kolczyki dla każdego – z piórami, kamieniami

Od drugiej połowy XX wieku zaczął się niespotykany do tej pory rozkwit mody. Popularność zdobyły najróżniejsze kolczyki – etniczne, bogato zdobione, subtelne i wiele innych zobaczyć można w uszach kobiet i mężczyzn. Powstały wówczas specjalne studia, gdzie przekłuwaniem zajmowały się wyspecjalizowane w tej kwestii osoby.

Kultowa stała się również forma ozdabiania ciała polegająca na przebijaniu innych części ciała, do których dekoracji wykorzystywano specjalne kolczyki. Piercing ma liczne grono zwolenników. Nigdy dotąd noszenie tego typu biżuterii nie było tak łatwo dostępne i popularne.

Oryginalny wygląd z kolczykami orientalnymi

Dlatego też Ci, którzy uwielbiają się wyróżniać spośród tłumu, powinni postawić na kolczyki orientalne bądź też mocno zdobione. Będąc miłośnikami egzotycznej biżuterii, chcemy zaspokoić potrzeby naszych klientów, wprowadzając akcesoria w wielu niespotykanych stylach. W naszym asortymencie można znaleźć kolczyki orientalne, w stylu boho oraz wiele innych. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Możesz przebierać również w kształtach: obręczy, półksiężyca, kuli, łezki, wrzeciona, jak i w surowcu oraz dodatkach. Złote i srebrne kolczyki z piórkiem, z kamieniami półszlachetnymi i metalowymi zdobieniami – dopełnij swoją stylizację naszym asortymentem! Z pewnością znajdziesz coś odzwierciedlającego Twoją duszę i gust.

Niezależnie od tego, czy uważasz, że kolczyki z piórkiem czy też inne warianty będą najlepszym wyborem, z pewnością będziesz zadowolony z estetycznej biżuterii. Wysoka jakość idzie w parze z ich wytrzymałością. Oznacza to, że każdy kolczyk do piercingu, a także te standardowe posłużą przez wiele lat. Sprawdzą się zarówno jako prezent, jak i upominek dla samego siebie.

- Koszyk
- Moje konto
- Regulamin
Lokaah
Trakt Św. Wojciecha 395, 80-007 Gdańsk
woj. pomorskie
tel. 513 502 028
[email protected]
Projekt i wykonanie
Projektowanie grafiki