MODA ORIENTALNA


Co wyróżnia styl orientalny?

Świat Orientu fascynuje pod każdym względem. Nic więc dziwnego, że moda na styl orientalny zawitała w naszych garderobach. Powiew egzotyki na dobre zagościł w modzie – Chiny, Japonia, Indie i dalej na wschód od Europy! Piękne, kwiatowe wzory, żywa kolorystyka – te trendy widoczne są nie tylko na światowych wybiegach, ale i na polskich ulicach.

Kolor intensywny, jaskrawy, jak również łagodny, jeden przechodzący w drugi. Cechą wyróżniającą ten styl jest również bogate i oryginalne wzornictwo – japońskie kwiaty, indyjskie mandale, irlańskie paisley czy inne kształty i formy inspirowane Dalekim Wchodem. Nie brakuje tu także licznych zdobień, a także haftowanych wzorów (szczególnie złotych). To również lekkie tkaniny oraz luźne fasony, które zapewniają komfort noszenia. Nie brak tutaj długich, zwiewnych sukien, przedłużanych bluzek, które powiewają na wietrze.

Orient kocha oryginalne dodatki. Wisiorki, bransoletki, chusty, apaszki – im więcej, tym lepiej. W tym trendzie można sobie pozwolić na eksperymenty i łączenie pozornie niepasujących do siebie dodatków. Orient to bogactwo wzorów i kolorów – nie musimy bać się ich połączeń. Ten styl stawia na indywidualizm, radość życia, energię, lekkość i wygodę. To także dystans do mody i obowiązujących trendów. Dlatego styl ten bardzo często wybierają osoby, którym nie jest obca filozofia Wschodu, dystans do świata oraz kontemplacja z przyrodą.

Jak nosić ubrania w stylu orientalnym?

Tutaj nie obowiązują żadne sztywne reguły. Można dać się ponieść fantazji i dowolnie łączyć wzory oraz kolory. Ale nie oznacza to, że orientalne ubrania przeznaczone są tylko dla zwolenników odważnych, oryginalnych stylizacji. Równie dobrze można wykorzystać je do bardziej stonowanej klasycznej garderoby. Wzorzystą bluzkę można połączyć np. z czarnym czy też popielatym garniturem bądź garsonką. Prostą sukienkę można natomiast delikatnie ożywić dzięki orientalnej biżuterii albo szalowi. Wbrew pozorom styl orientalny to nie tylko propozycja na ciepłe, letnie dni i wieczory. Doskonale sprawdzi się bowiem o każdej porze roku i na każdą okoliczność!

- Koszyk
- Moje konto
- Regulamin
Lokaah
Trakt Św. Wojciecha 395, 80-007 Gdańsk
woj. pomorskie
tel. 513 502 028
sklep@lokaah.pl
Projekt i wykonanie
Projektowanie grafiki