Mandale na ścianę

Kategorie

Pokaż / ukryj kategorie

Kategorie

75,00 
75,00 

Mandala, czyli rękodzieło buddyjskie, która koi duszę i ciało

Czym jest mandala i jaki wpływ ma na nasze życie? Czemu te wywodzące się z tradycji hinduskiej rysunki zdobyły taką popularność w krajach europejskich? Wreszcie, czemu mandale na ścianę powinny znaleźć się w każdym mieszkaniu?

Zacznijmy od wytłumaczenia czym jest mandala

Jest to rysunek na planie koła. Jego nazwa oznacza „koło życia”, „cały świat” lub „święty krąg”. Podstawowa forma mandali składa się z okręgu z wpisanymi weń kwadratami. Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości, kwadrat natomiast – poczucie bezpieczeństwa. W związku z tym, wykonywanie i oglądanie mandali stało się swego rodzaju formą medytacji, która z krajów buddyjskich, powoli zaczęła przenosić się do Europy. Jak mandala dotarła do Nas? W kulturze zachodu mandala została spopularyzowana przede wszystkim za sprawą szwajcarskiego psychoanalityka i psychiatry Karola Gustawa Junga. Dostrzegł on terapeutyczne działanie mandali, która wykonywana spontanicznie odzwierciedla stan psychiczny autora. Tworzenie mandali zatem pomaga w odzyskaniu równowagi i harmonii wewnętrznej.

Mandale na ścianę, czyli przyciągająca wzrok i wprowadzająca w stan harmonii ozdoba

Wywodzące się z tradycji hinduskiej rysunki przedstawiające okrąg z wpisanymi weń kształtami, szturmem podbiły serca osób interesujących się medytacją i szeroko pojętym orientem. Sięgają po nie również osoby niezwiązane z kulturą buddyjską, ponieważ nie sposób wymienić wszystkich korzyści z tworzenia mandali. Do najważniejszych niewątpliwie należą: rozwijanie wyobraźni, pomoc w skupieniu uwagi i koncentracji, pomoc w wyrażaniu uczuć, leków i myśli, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, pomoc w wyciszeniu i zrelaksowaniu. Zarówno tworzenie, jak i oglądanie mandali na ścianę wprowadza w stan harmonii oraz skupienia. Poza wspomnianymi walorami, mandale cieszą również oko piękną stylistyką – kolorami, kształtami oraz głębią.

Mandale, czyli odrobina orientu w domu

Jeżeli pragniesz dodać przestrzeni, w której przebywasz charakteru, przyciągające wzrok pięknymi kolorami mandale na ścianę powinny znaleźć się w Twoim wnętrzu. Hipnotyzujące kształty oraz żywe kolory sprawiają, że nie sposób oderwać od nich wzrok. Wykonany ręcznie obraz z pewnością będzie doskonałym zwieńczeniem wystroju w stylu orientalnym – salonu, sypialni lub biura. Warto wspomnieć, że symbol mandali nie tylko wprowadza w życie spokój i harmonię. Istnieją również mandale oczyszczające, uzdrawiające czy wzmacniające dowolne cechy lub obszar ludzkiego życia. Decydując się zatem na zawieszenie obrazu w swojej przestrzeni, warto sprawdzić co symbolizuje dana mandala. Tak nietuzinkowy element wystroju wnętrza to również idealny pomysł na prezent. Ręcznie tworzone mandale na ścianę bez wątpienia podbiją serca osób interesujących się kulturą buddyjską oraz szeroko pojętym orientem. Podsumowując – piękny dodatek czy forma medytacji? Jedno jest pewne – dzięki przyciągającej wzrok stylistyce, symbol mandali na dobre zakorzenił się w kulturze zachodniej. To, jak go potraktujesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

- Koszyk
- Moje konto
- Regulamin
Lokaah
Trakt Św. Wojciecha 395, 80-007 Gdańsk
woj. pomorskie
tel. 513 502 028
sklep@lokaah.pl
Projekt i wykonanie
Projektowanie grafiki